Odpovídá MUDr. Leoš Rejmont

Ukončil vysokoškolské studium všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové v roce 1991. Od roku 1996 Pracoval na Očním oddělení, nyní Oční klinice 1. Lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. V roce 1995 složil atestaci ze všeobecného lékařství, v letech 1998 a 2003 potom atestaci I. a II. stupně z očního lékařství. Od roku 2004 zastává funkci zástupce přednosty kliniky.

Ve své práci se specializuje na onemocnění sítnice, řešení úrazů oka a rekonstrukci poúrazových stavů. Tuto problematiku vyučuje v pregraduálním studiu na 1. LF UK. V roce 2002 se účastnil mise AČR v Afghánistánu. Je členem řady tuzemských i zahraničních profesních organizací (ČLK, ČOS, ČVRS, EVRS, EURETINA, AAO)Již zodpovězené (veřejné) dotazy (pokládání dalších dotazů již není možné):

Degenerace makuly

Dobrý den ,chtěla bych Vás poprosit o radu pro mou maminku . Je jí 61 let a zhruba před 4 lety ji zjistili vlhkou formu degenerace makuly. 1 oko má po ozáření laserem a nyní zhruba 3 roky bojuje o druhé oko a aplikují ji do něho Avastin. Byla již n a18 injekcích ale zatím má v oku velký otok který se dle lékařů zvětšuje a přestupuje do oka laserovaného. Celou tuto dobu kdy ji nemoc byla zjištěna se snaží jíst věci které oku svědčí hledáme i v čínské medicíně /kustovnice/ a užívá i Ocuvite lutein či ocutein.Přestala číst a sledovat TV aby oči více nenamáhala.V rodině se tato nemoc nikdy neprojevila takže neznáme ani příčinu.Mohl byste mě poradit zda neexistuje ještě něco podpůrného co bychom mohly zkusit?Děkuji moc za odpověď jsem ráda za každou radu,která by mamince pomohla.
Hana Kočí
23.04.2009 04:34 | Hana Kočí
Terapie anti VEGF, kam patří i injekce AVASTINU, patří k nejmodernějším metodám v léčbě VPMD. Pokud je ale onemocnění léčeno až v pokročilém stadiu, dochází pouze ke zpomalování progrese onemocnění, léčba je chronická a v mnoha případech dochází nadále k horšení zrakových funkcí. Užívání podpůrných potravinových doplňků s Luteinem má v tomto stadiu nemoci mizivý efekt.
24.05.2009 22:11 | někdo neznámý

Degenerace Makuly

Degenerace Makuly prosím pěkně babička 86let
(jinak zcela fit až na koleno a oči ) má toto onemocnění....
prosím pěkně o radu.....jak jí pomoci....bere Ocutein........1tbl.denně protože jí nedělá dobře od žaludku.
je možná jěště nějaká operace?nebo jak předejít zhoršení stavu?
zatím má tento problém na jednom oku.
vypadá to že to je ta mokrá forma.

děkuji mnohokrát za odpověď.
s přáním krásného dne a s předchozím poděkováním
Kavanová Rokytnice n/Jiz
04.04.2009 15:29 | kavanová
Ve Vašem dotazu je velice málo informací o onemocnění vaší babičky. Podpůrná terapie preparáty s obsahem Luteimu na léčbu vlhké formy VPMD NESTAČÍ!!! Domluvte se s babičkou na vyšetření u očního lékaře, který vás případně odešle na specializované pracoviště.
24.05.2009 22:46 | někdo neznámý
© 2008 info@vpmd.cz | Odborný garant webu: MUDr. Leoš Rejmont | sitemap.xml