Odpovídá MUDr. Leoš Rejmont

Ukončil vysokoškolské studium všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové v roce 1991. Od roku 1996 Pracoval na Očním oddělení, nyní Oční klinice 1. Lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. V roce 1995 složil atestaci ze všeobecného lékařství, v letech 1998 a 2003 potom atestaci I. a II. stupně z očního lékařství. Od roku 2004 zastává funkci zástupce přednosty kliniky.

Ve své práci se specializuje na onemocnění sítnice, řešení úrazů oka a rekonstrukci poúrazových stavů. Tuto problematiku vyučuje v pregraduálním studiu na 1. LF UK. V roce 2002 se účastnil mise AČR v Afghánistánu. Je členem řady tuzemských i zahraničních profesních organizací (ČLK, ČOS, ČVRS, EVRS, EURETINA, AAO)Již zodpovězené (veřejné) dotazy (pokládání dalších dotazů již není možné):

Dira v sítnici 2.stupně

Je mi 61 let a zjistila jsem nahodně /zašla jsem k lekaři,,zda bych neměla mit brýle na řízení auta/.Pak mi lékař poslal na kliniku a tam mi zjistili deg.mak.diru v sítnici 2.st.a dop.operaci!!Jak dlouho trva léčba po zakroku a hrozí mi ztráta zraku?
18.02.2011 08:59 | Alena Vodrážková
Dobrý den,
ztráta zraku Vám nehrozí, nicméně manifestace makulární díry vede, někdy i ke skokovému zhoršení zrakové ostrosti, provázenému deformací obrazu (metamorfopsiemi). Operace má za cíl, zmenšit metamorfopsie a zacelením defektu zabránit další progresi horšení zrakové ostrosti v centru zorného pole. Podrobnosti Vám sdělí při vyšetření na klinickém pracovišti.
Hezký den
10.04.2011 21:44 | LR
© 2008 info@vpmd.cz | Odborný garant webu: MUDr. Leoš Rejmont | sitemap.xml