Odpovídá MUDr. Leoš Rejmont

Ukončil vysokoškolské studium všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové v roce 1991. Od roku 1996 Pracoval na Očním oddělení, nyní Oční klinice 1. Lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. V roce 1995 složil atestaci ze všeobecného lékařství, v letech 1998 a 2003 potom atestaci I. a II. stupně z očního lékařství. Od roku 2004 zastává funkci zástupce přednosty kliniky.

Ve své práci se specializuje na onemocnění sítnice, řešení úrazů oka a rekonstrukci poúrazových stavů. Tuto problematiku vyučuje v pregraduálním studiu na 1. LF UK. V roce 2002 se účastnil mise AČR v Afghánistánu. Je členem řady tuzemských i zahraničních profesních organizací (ČLK, ČOS, ČVRS, EVRS, EURETINA, AAO)Již zodpovězené (veřejné) dotazy (pokládání dalších dotazů již není možné):

Mám VFMD, nebo SFMD?

Dobrý den
Je mi 25 let a po úráze oka se mi začal velmi zhoršovat zrak, chodila jsem do svých 18ti let k p. prim. Horákové do Ostravy, která mi pouze nabídla různé kompenzační pomůcky s tím, že lečba neexistuje, ovšem bylo to už před delší dobou. Dle těchto stránek vidím spíš podle obrázku SFMD, (černý bod u prostřed), ale některé příznaky, jako vlnění mi připadnou i z VFMD.
Nyní jsem nenavštívila očního lékaře už cca 3 roky, pouze jen pro potvrzení žádostí na kompenzační pomůcku. P.prim. Horáková je bohužřel dětská lékařka a bohužel jsem byla nucena najít si jiného očního lékaře, kterého jsem zatím nenašla,který by mě vzal a neměl plný stav.
Myslíte si, že běžný oční lékař bude aspon trochu vědět o co jde? a bude schopen mi nějak trochu pomoct? Po mé zkušenosti jsem spíš zažila nepříjemné svícení do očí a zvání dalších kolegů na opětné svícení, že je má vada velmi výjmečná....Nechci být cirkusačka, aby se na mě lidi dívaly, při vyšetření, které je opravdu nepříjemné.
Budu moc ráda, když mi podáte aspon nějaké informace, popř. zastavení dalšího strácení zraku, popř kde bych měla zkusit vyhledat odborného očaře, který by měl volné místo a věděl aspon trochu o co se jedná, než běžného očaře.
Také jsem navšívila kliniku Lexom v Ostravě, kde je vyšetření zpoplatněno + následovně domluva zda-li jde něco dělat, ale ověem polovinu částky za 4h vyšetření mi vrátily a odkázaly mě na luxusní sdružení KAFIRA. Jsou nyní nové možnosti opět vidět?
Mooooooc Vám děkuji i za malé informace s pozdravem Martina Takáčová, tel. 725845995,
15.05.2010 12:52 | Martina Takáčová
Vzhledem k tomu, že máte potíže od 18 let, nejde, téměř jistě, o VPMD. Navštivte Vašeho očního lékaře, který vám sdělí diagnózu i možnosti léčby Vašeho onemocnění.
08.06.2010 15:39 | LR
© 2008 info@vpmd.cz | Odborný garant webu: MUDr. Leoš Rejmont | sitemap.xml