Odpovídá MUDr. Leoš Rejmont

Ukončil vysokoškolské studium všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové v roce 1991. Od roku 1996 Pracoval na Očním oddělení, nyní Oční klinice 1. Lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. V roce 1995 složil atestaci ze všeobecného lékařství, v letech 1998 a 2003 potom atestaci I. a II. stupně z očního lékařství. Od roku 2004 zastává funkci zástupce přednosty kliniky.

Ve své práci se specializuje na onemocnění sítnice, řešení úrazů oka a rekonstrukci poúrazových stavů. Tuto problematiku vyučuje v pregraduálním studiu na 1. LF UK. V roce 2002 se účastnil mise AČR v Afghánistánu. Je členem řady tuzemských i zahraničních profesních organizací (ČLK, ČOS, ČVRS, EVRS, EURETINA, AAO)Již zodpovězené (veřejné) dotazy (pokládání dalších dotazů již není možné):

Náhle špatné vidění ve středu

Dobrý den,
mám takový problém se zrakem. Ve středu zorného pole se mi náhle udělala taková světlá tečka, která se postupně zvětšila až se z ní stalo tmavé místo přes které nebylo vidět. To se mi stalo v pondělí (22.3.). O 6 dnů později se mi stalo že jsem náhle přestal vidět na pravou část zorného pole. A to bez zmíněné světlé tečky jako tomu bylo poprvé. Tento problém s náhlým špatným viděním sem měl již na základní škole, tuším že v 6. třídě po úrazu kdy jsem utrpěl otřes mozku a bezvědomí. Problém se zrakem jsem však neřešil. Myslel jsem že je to jen dočasné zhoršení po otřesu mozku. Tento problém se mi však občas vracel. Tuším že po 3-4 týdnech. To trvalo jen na jaře pak už sem to neměl. V 8. třídě se to zase myslím na jaře vrátilo a pak to zase zmizelo. Je to už myslím 9 let od té doby kdy se mi to stalo naposled, až doteď.

Momentálně se mi zdá že nevidím tak ostře jako předtím. Občas když se zadívám tak vidím takový světlejší flek. Už delší dobu mě trápí že v šeru (spíše ve tmě) když se podívám na nataženou ruku na nějaký prst tak jako bych ho neviděl. Když mám zavřené oči tak vidím takový flek ve středu zorného pole.

S tímto problémem jsem byl v tomto týdnu u očního lékaře, ale po vyšetření mi jen zjistil prý lehkou dioptrickou vadu. A předepsal mi brýle do dálky o dioptriích (1 a 1,5). Mě se ale moc nezdá že bych měl výpadky zraku proto že bych špatně viděl. A nedostal jsem ani pro mě nějak uspokojivé vysvětlení.

V rodině nějaké zrakové potíže nejsou, jen babička má vlivem cukrovky nějaké problémy se zrakem.

Proto bych se chtěl optat zda to není něco jiného než mi bylo zjištěno. Z obrázků v ordinaci mi to připomínalo centrální skorom, ale nevím.
01.04.2010 09:49 | Jan Malý
Vámi popisované potíže neukazují jednoznačně na příčinu. Proberte tuto situaci tak, jak ste jí zde popsal, s Vaším očním lékařem, případně se domluvte na dalších vyšetřeních ( např. perimetr)
21.04.2010 10:03 | LR
© 2008 info@vpmd.cz | Odborný garant webu: MUDr. Leoš Rejmont | sitemap.xml