Odpovídá MUDr. Leoš Rejmont

Ukončil vysokoškolské studium všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové v roce 1991. Od roku 1996 Pracoval na Očním oddělení, nyní Oční klinice 1. Lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. V roce 1995 složil atestaci ze všeobecného lékařství, v letech 1998 a 2003 potom atestaci I. a II. stupně z očního lékařství. Od roku 2004 zastává funkci zástupce přednosty kliniky.

Ve své práci se specializuje na onemocnění sítnice, řešení úrazů oka a rekonstrukci poúrazových stavů. Tuto problematiku vyučuje v pregraduálním studiu na 1. LF UK. V roce 2002 se účastnil mise AČR v Afghánistánu. Je členem řady tuzemských i zahraničních profesních organizací (ČLK, ČOS, ČVRS, EVRS, EURETINA, AAO)Již zodpovězené (veřejné) dotazy (pokládání dalších dotazů již není možné):

Progrese makularni deformace

Dobry den,
ma ocni lekarka ma podezreni na pocatecni stadium makularni degenerace sitnice. Je mi 67 jsem vytvarnik a pedagog na VS, jakou mam nadeji ze budu moci jeste pracovat? Jak dlouho se da proces leky zpomalovat? Prave oko vidi mrizku lehce zvlnenou, leve rovnou...
Dekuji, jsem sice objednan na specializovane pracoviste v Krci, ale musim cekat na termin 3 tydny. Neni nebezpeci prodleni?
03.06.2008 19:35 | Pavel Banka
Výsledky léčby VPMD jsou tím lepší, čím dříve s e s léčbou začne, pokud máte zvlněný obraz na Amslerově mřížce, je správně, že jste se k vyšetření objednal. Při termínu za 3 týdny nebezpečí z prodlení nehrozí.
13.06.2008 16:03 | LR
© 2008 info@vpmd.cz | Odborný garant webu: MUDr. Leoš Rejmont | sitemap.xml