Odpovídá MUDr. Leoš Rejmont
Ukončil vysokoškolské studium všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové v roce 1991. Od roku 1996 Pracoval na Očním oddělení, nyní Oční klinice 1. Lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. V roce 1995 složil atestaci ze všeobecného lékařství, v letech 1998 a 2003 potom atestaci I. a II. stupně z očního lékařství. Od roku 2004 zastává funkci zástupce přednosty kliniky.
Ve své práci se specializuje na onemocnění sítnice, řešení úrazů oka a rekonstrukci poúrazových stavů. Tuto problematiku vyučuje v pregraduálním studiu na 1. LF UK. V roce 2002 se účastnil mise AČR v Afghánistánu. Je členem řady tuzemských i zahraničních profesních organizací (ČLK, ČOS, ČVRS, EVRS, EURETINA, AAO)
VPMD
výsledky klinických studií prokázaly význam některých ochranných prvků snižujících riziko vzniku VPMD, např. vitamin C, E, beta-karoten, lutein, zinek a pod. Ve stravě se doporučují ryby, ovoce a zelenina obecně. Existují i doplňky stravy obsahující tyto látky. O konkrétních přípravcích se informujte v lékárnách.
VPMD
základem je obrátit se na očního lékaře v místě vašeho bydliště, který provede prvotní oční vyšetření a podle konkrétního nálezu Vás případně odešle na specializované pracoviště k dalším vyšetřením.